اینجانب هوشنگ احمدیان دارای دکترای تخصصی در جراحی چشم، پس از گذراندن دوران تحصیلی مقدماتی در سال 1351 از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شدم و متعاقب آن برد تخصصی چشم را از همان دانشگاه در سال 1356 دریافت نمودم.

خدمت سربازی را در سپاه دانش و سپس رزیدنتی را در بخش چشم پزشکی دانشگاه اصفهان از سال 1353 شروع نمودم و در سال 1356 بعنوان رزیدنت میهمان در بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز با شرکت در کلیه دوره های آموزشی و جلسات عملی و علمی شامل درمانگاه پوستچی و بیمارستان خلیلی بویژه در اطاق های عمل آنها تحت نظر زنده یاد پروفسور علی اصغر خدادوست و همکاران ایشان و نیز در مطب شخصی آن استاد فرزانه افتخاری شاگردی چشم پزشکی را داشتم، در همین مدت موفق به دریافت تقدیرنامه از آن استاد فرزانه و همچنین استاد گرامی جناب آقای دکتر امین لاری گردیدم ونهایتا موفق به دریافت بورد تخصصی چشم پزشکی شدم.

پس از طی مراحل فوق تحت عنوان عضو هییت علمی، به استخدام دانشگاه اصفهان در آمدم و در اوایل سال 1357 به دعوت پروفسور دیوید گایتن (Dr. David L. Guyton) فرزند پروفسور آرتور گایتون (Arthur Guyton) مولف فیزیولوژی گایتن (Guyton)، که ریاست بخش استرابیسم (Strabismus) در بیمارستان جانز هاپکینز آمریکا (Johns Hopkins) را به عهده داشتند، بعنوان فلوشیپ (Post-Doctoral Fellow) پذیرفته شدم و از کلیه امکانات آموزشی بخش ها، کنفرانس ها و اطاق های عمل آن مرکز استفاده نمودم و در نهایت موفق به کسب گواهی دوره مذکور گردیدم همچنین در دوره های آموزشی لنزهای تماسی (Contact Lens) حضور مستمر داشته و گواهی آن دوره را نیز اخذ نمودم.

پس از بازگشت به ایران به ادامه فعالیت در بخش چشم پزشکی دانشگاه اصفهان پرداختم.

در سال 1986 میلادی به عضویت آکادمی چشم پزشکی آمریکا در آمده و از آن تاریخ تا سال 1367 بطور مستمر با ارایه خدمات آموزشی، درمانی و پژوهشی مشغول خدمت به هم میهنان بودم همچنین در این دوران با حضور در مناطق محروم و نیز بیمارستان های شهید بقایی اهواز و افشار دزفول در زمان جنگ مبادرت به ارایه خدمات چشم پزشکی نمودم، پس از آن به منظور کسب اطلاعات علمی بیشتر و استفاده از فرصت مطالعاتی به دعوت دکتر ایلن یانگ (Elaine Young) استفاده نمودم و برای مدت یک سال به بیمارستان جانز هاپکینز آمریکا (Johns Hopkins) رفته و در نهایت موفق به اخذ فلوشیپ (Research Fellow) گردیدم.

پس از فرصت مطالعاتی یک ساله مجددا به بخش چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بازگشته و به انجام وظیفه پرداختم و نهایتا در سال 1385 بازنشسته شدم و از آن تاریخ تا کنون در مطب شخصی ، کلینیک چشم پزشکی آبان و بیمارستان های خیریه اصفهان به ارایه خدمات به هم میهنان مفتخر هستم.